Tech Entrepreneur oferuje nagrodę Bitcoin Bounty w kampanii przeciwko Voxowi

Balaji Srinivasan obiecał nagrodę 1000 dolarów BTC dla każdego, kto może dostać Karę Swisher Recode’a, aby wycofać historię o COVID-19.

Balaji Srinivasan zaoferował 1000 dolarów w Bitcoin (BTC) do pierwszego użytkownika Twittera, który może dostać Vox technologii stronie internetowej Recode wiadomości, aby wycofać historię o „przesadnej reakcji“ Doliny Krzemowej do COVID-19 w lutym.

Były CTO z Coinbase złożył ofertę na Twitterze dzisiaj. Skierował ją w szczególności do Kary Swisher, współzałożycielki i redaktorki Recode.

Srinivasan mówi, że da 1000 dolarów – czyli 0,11 BTC w momencie pisania – każdemu, kto jest w stanie dostarczyć „opatrzoną pieczęcią czasową odpowiedź z [Recode] zgadzającą się na poprawienie utworu“ i publikację korekty.

Kara Swisher nadal nie uruchomiła formalnego zwinięcia za niebezpiecznie fałszywe raporty Recode’a na temat COVID-19.

Ponieważ ich model biznesowy nie motywuje do prawdy, opinia publiczna będzie musiała to zrobić.

$1000 #Bitcoin bounty dla pierwszej osoby, która może zmusić ich do poprawienia rekordu. https://t.co/nyz2LqiU0f

– Balaji S. Srinivasan (@balajis) 2 lipca 2020 r.

Według Srinivasana, artykuł – z tweetami, które napisał na temat przenoszenia wirusa w kale podczas obchodów chińskiego Nowego Roku – był clickbaitem i zawierał „błędną naukę“.

COVID-19 w lutym
Historia ukazała się 13 lutego, a Srinivasan natychmiast zabrał ją na Twittera, twierdząc, że artykuł zawierał „wiele stwierdzeń, które są nieprawdziwe lub pomijają tyle kontekstu, że wprowadzają czytelników w błąd“, w tym, że ryzyko przenoszenia wirusa w miejscach publicznych było niskie, a CDC nie zalecało ograniczenia stosowania uścisków dłoni.

W utworze, reporterka Shirin Ghaffary, zdawała się rzucać światło na działania partnera w Andreessen Horowitz, który podjął środki ostrożności, takie jak nie spotykanie się osobiście z nikim, kto wyjechał do Chin i zamawianie kombinezonu ochronnego i maski.

W momencie pisania utworu, było mniej niż dwadzieścia potwierdzonych przypadków COVID-19 w Stanach Zjednoczonych, CDC wydała tylko oświadczenie potwierdzające pierwszą transmisję osoba-osoba w kraju dwa tygodnie wcześniej, a blokady były czymś, co wydarzyło się tylko w Chinach. To był prostszy czas.

Źródło tarcia
Recode poprosił o wywiad z Srinivasanem o kawałek, ale zamiast odpowiedzieć, że przekierował jej wiadomość do swoich 226.000 zwolenników na Twitterze 7 lutego, mówiąc, że byłby „szczęśliwy, aby zaangażować się, jeśli [on] myślał, że to w dobrej wierze“, ale nie był zainteresowany.

W miesiącach następujących po tej wymianie, Srinivasan kontynuował swoją kampanię przeciwko mediom, biorąc machnięcia na dziennikarzy nazywając ich „socjopatami“ i „haniebne“. Reporterka New York Timesa, Taylor Lorenz, twierdzi, że ciągle o niej gadał w sieci, atakując jej edukację, pisanie, karierę, „i gorzej“.

Polaryzująca sprawa

Reakcje na Bitcoin Profit bounty były mieszane, z wieloma przerażonymi, że wybitny głos na Twitterze użyłby terminu „bounty“, aby opisać akcję przeciwko dziennikarzom.

„Podżegasz ludzi do gróźb, czy coś?“ Użytkownik ItIsOurCorn powiedział. Inni byli bardziej bezpośredni:

„Jaki psychopata siedzi tam i wystawia nagrodę dla przypadkowych nieznajomych (potencjalnie agresywnych lub psychicznie chorych), by dosłownie nękać ludzi? Jak ty się uważasz za etycznego?“

Niektórzy zgodzili się, że podczas gdy oryginalny artykuł miał swoje wady, nagroda nie była rozwiązaniem. „Zgodzili się, że powinni przeprosić i wycofać się z tego artykułu“, powiedział Crypto_JoeRogan. „Ale to może nie jest najlepszy sposób, by to zrobić.“